Finansų įmonių apibrėžimas platus, kaip plačios ir pinigų panaudojimo galimybės bei operacijos su jais. Valdant svetimus pinigus, kyla nemažai pavojų: juos prarasti, nepelningai investuoti, nekokybiškai atlikti paslaugą ir panašiai. Su pinigais glaudžiai susieta fizinių ir juridinių asmenų informacija, kuri privalo išlikti konfidenciali. Pinigai tai dar ir nusikaltimų grėsmė. Kas padės išsaugoti pinigus ir duomenis, kas garantuos žalos klientui atlyginimą? Atsakymus siūlo pasaulinio mąsto draudimo rinka Lloyd`s.
Finansų įmonių specifika
Finansų įmonės teikia plataus profilio paslaugas: indėlių ir kitų grąžintinų lėšų priėmimas ir saugojimas; skolinimas (įskaitant hipotekines paskolas); finansinė nuoma (lizingas); pinigų pervedimas; investicinės paslaugos; pinigų tvarkymas; informacijos bei konsultacijų kredito teikimo ir mokėjimo klausimais teikimas; valiutos keitimas (grynaisiais pinigais); piniginių lėšų saugojimas ir administravimas ir t.t.
Platus paslaugų spektras skirsto finansines įmones į atskiras rūšis: bankai, kredito unijos, investiciniai ir pensijų fondai, draudimo bendrovės ir t.t.
Be abejonės, svetimas lėšas valdančių, saugojančių, investuojančių, finansinių įmonių atsakomybė milžiniška.
Kiek gali kainuoti „netikslūs skaičiai“?
Pinigai mėgsta tikslumą, todėl „piniginiuose reikaluose“ labai svarbus vaidmuo tenka išankstiniams susitarimams – kas, kam, kiek, kada, už ką, kaip? Susitarimų, sutarčių laikymasis ne visuomet vyksta sklandžiai, pasitaiko vėlavimų, nemokumo atvejų.
Duomenų ar pinigų vagystės atveju kyla ne tik jų praradimo pavojus, bet ir daugelio klientų, kurie rinksis saugesnius savo finansinių lėšų valdytojus. O jei kompanija sugebės suvaldyti šias rizikas, reputacijos ir klientų išsaugojimo tikimybė išlieka didelė.
Gavusi skundą, bet kokia finansų įmonė privalo atsakyti į pateiktus kaltinimus. Dalyvavimas teismo procesuose ir su tuo susijusios išlaidos, priklausomai nuo finansų įmonės dydžio, gali daugiau ar mažiau paveikti jos ekonominį tvarumą.
Brandžios finansų įmonės supranta panašių situacijų tikimybę, todėl nerizikuoja, o draudžiasi ir valdo nenumatytas rizikas. Finansinių įmonių draudimas padeda netrukdomai veikti, suteikia saugumą ir užtikrina sklandų veiklos tęstinumą.
Lloyd’s draudimas finansų įmonėms
Įgaliotas Lloyd’s tarpininkas Lietuvoje – UADBB „Colemont draudimo brokeris“ finansines paslaugas teikiančioms įmonėms siūlo šiuos draudimo produktus:
- Vadovų civilinės atsakomybės draudimas;
- Profesinės civilinės atsakomybės draudimas;
- Kibernetinių rizikų draudimas;
- Nusikaltimų draudimas.
Finansų įmonėms ypatingai svarbu turėti labai gerai suderintą visų 4-ių aukščiau išvardintų draudimo rūšių paketą ir apsidrausti viena draudimo sutartimi.
Kai kuriose finansų įmonėse labai sunku atskirti vadovavimo veiksmą nuo profesinio, o tai gali sukelti esminių ginčų tarp draudimo bendrovių jei pvz.: Vadovo civilinę atsakomybę draudė viena bendrovė, o Profesinę – kita.
Norint tokių situacijų išvengti, vienareikšmiškai rekomenduojame įsigyti visą apsaugos paketą vienoje draudimo bendrovėje, nes skirtingų draudimo apsaugų taisyklės turi būti tarpusavyje suderintos, kad neliktų neapdraustų rizikų ir nebūtų bereikalingo dubliavimo.
Finansų įmonės laiko ypatingai svarbius ir jautrius klientų asmeninius duomenis, kurių praradimas klientams gali atnešti didelių nuostolių. Šie duomenys – pirminis kibernetinių plėšikų taikinys. Tad elektroninėje erdvėje sukauptų duomenų apsaugos būtinybė abejonių nekelia. Kibernetinių rizikų draudimas iš Lloyd`s – tai kompetetingos paslaugos, didelės draudimo sumos, pagalba tiriant ir valdant incidentą.
Kadangi pinigai reiškia nesąžiningo elgesio su jais grėsmę, o be virtualių vagišių pasitaiko ir realių nusikaltėlių ar ne visai sąžiningų žmonių, draudimo paketas Finansų įmonėms neapsieina be Nusikaltimų draudimo.
Nusikaltimų draudimas apima:
- Neteisėtą įmonės pinigų/turto užvaldymą (vagystę);
- Įmonės klientų turto pasisavinimą;
- Elektroniniu būdu įvykdytą turto / piniginių lėšų pasisavinimą.